CZY DA SIĘ WYMAZAĆ ZŁĄ HISTORIĘ W BIK?

Czym zajmuje się Biuro Informacji Kredytowej?

BIK to instytucja powoła do życia przez banki oraz Związek Banków Polskich. Jej działania są oparte na Prawie Bankowym, które pozwala jej na zbieranie, przetwarzanie oraz udostępnianie informacji bankom, instytucjom kredytowym oraz wszelkim innym, które zgodnie z prawem mają upoważnienie do udzielania kredytów. Wiele osób zastanawia się,  jak wyczyścić historię w bik? Jest im to potrzebne szczególnie w sytuacji, gdy chcą dokonać zakupu ratalnego, bądź wziąć pożyczkę lub kredyt. Trzeba mieć świadomość, że pomimo wielu takich ofert na rynku prezentowanych przez różne firmy, wykonanie tego nie jest możliwe. Najczęściej ogranicza się ono do usunięcia danych, które działają na korzyść klienta, jak na przykład informacji o spłaconych wcześniej kredytach. Biuro Informacji Kredytowej przetwarza głównie dane dotyczące szerokiego rodzaju kredytów, kart debetowych i kredytowych, linii odnawialnych na osobistym koncie bankowym oraz poręczonych kredytów, które zostały przyznane przez banki lub Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.  Informacje te mogą być pozytywne, gdy posiadamy spłacone terminowo wcześniejsze zobowiązania,  jak również negatywne, gdy mieliśmy opóźnienia lub nie dokonaliśmy terminowej spłaty. Warto budować pozytywną historię kredytową, ponieważ dzięki niej możemy w przyszłości uzyskać lepsze warunki kredytu i być wiarygodnymi oraz godnymi zaufania klientami.

Jak sprawdzić oraz uaktualnić swoje dane osobowe?

Istnieje kilka możliwości na sprawdzenie swoich danych na koncie BIK. Jedną z nich jest założenie konta konsumenta na stronie internetowej. Innym sposobem jest osobiste udanie się do warszawskiego Centrum Obsługi Operacyjnej Klientów BIK. Jeżeli mamy więcej czasu, możemy wysłać pisemny wniosek o udostępnienie swoich danych i wysłać go pocztą.     Należy pamiętać, że możemy wnioskować jedynie o dostęp do swoich własnych danych. Jeżeli chcemy uzyskać dane dotyczące innej osoby, będziemy zobowiązani do przedstawienia upoważnienia notarialnego. Jeżeli chcesz zmienić swoje dane w Biurze Informacji Kredytowej, powinieneś najpierw uzyskać w tym celu odpowiednie zlecenie ze swojego banku, bądź SKOK-u, który wcześniej dokonał ich przekazania. Ważne jest, aby na bieżąco aktualizować swoje dane osobowe w bazie BIK, ponieważ ma to wpływ na naszą historię kredytową. Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić BIK samemu, powinieneś wziąć pod uwagę również to, że brak danych o kliencie powoduje niepewność u potencjonalnego kredytodawcy. W przypadku, gdy nie ma żadnych informacji o kliencie, trudno jest przyznać mu środki finansowe, bądź udzielić kredytu na atrakcyjnych warunkach.

Pożyczki online bez BIKu

Pamiętaj, że nawet jeśli twoja historia kredytowa nie jest pozytywna, nadal masz szanse na otrzymanie dodatków środków. Na naszej stronie znajdziesz pożyczkodawców, którzy sprawdzają wyłącznie aktualne informacje w BIK, dzięki czemu mogą ci pomóc w zaspokojeniu nagłej potrzeby. Możesz skorzystać z porównania wielu dostępnych obecnie ofert i wybrać taką, która jest dla ciebie najlepsza. Twoja aplikacja zostanie szybko rozpatrzona i będziesz mógł korzystać ze środków pieniężnych nawet tego samego dnia. Jeżeli nadal zastanawiasz się, jak wyczyścić historię w bik, pamiętaj o tym, że nie jest to konieczne do ubiegania się o pożyczkę online.  Dokonującspłaty w terminie, który uzgodnisz, będziesz budował swoją pozytywną historię i zwiększał swoje szanse na otrzymanie dalszych kredytów. Spójrz na oferty, jakie przygotowały dla ciebie współpracujące z nami firmy i już dzisiaj ciesz się gotówką na swoim koncie.