Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

W Polsce istnieje kilka instytucji, które zajmują się zbieraniem informacji gospodarczych. Dla wielu osób rodzaj dotyczących ich informacji, które są przechowywane w biurach informacji gospodarczej, może decydować o tym, czy są otrzymają kredyt lub będą mieli możliwość zakupu ratalnego. Czym zajmuje się KRD i jak można poznać dane, które o nas przechowuje?

Czym jest KRD?

Krajowy Rejestr Długów (KRD), to jedna z najstarszych w Polsce instytucji, która zajmuje się przyjmowaniem, gromadzeniem oraz udostępnianiem informacji oraz danych gospodarczych za pośrednictwem sieci Internet. Powstała ona w 2003 roku i obsługuje dzisiaj zarówno osoby fizyczne, jak przedsiębiorstwa każdej wielkości, gminy oraz instytucje. KRD należy do wielu instytucji finansowych i związków pracodawców, a jej prezes jest jednym z członków Komitetu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.  Wiele osób, które kiedykolwiek miały trudności z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań, zastanawia się, jak sprawdzić czy jestem w KRD? Jest to dla nich szczególnie istotne w sytuacji, w której planują zaciągnięcie pożyczki, mają nagłe wydatki, bądź też chciałyby dokonać zakupu z płatnością rozłożoną na raty. 

W jaki sposób można znaleźć się w bazie KRD?

Czy kiedykolwiek jechałeś komunikacją miejską bez biletu, a złapany na gorącym uczynku nie zapłaciłeś kary? Być może spóźniłeś się kiedyś z terminową spłatą raty lub rachunku za prąd? To przykładowe sytuacje, które mogły spowodować, że trafiłeś do bazy dłużników prowadzonej przez Krajowy Rejestr Długów. Wszystkie banki oraz większość firm zajmujących się udzielaniem pożyczek może z łatwością sięgnąć do tej bazy i otrzymać te informacje o tobie zanim udzieli ci kredytu lub zawrze umowę na usługi telekomunikacyjne. Czy chciałbyś poznać odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić czy jest się w KRD? Nic prostszego. Możesz zrobić to w prosty sposób, a sprawdzając te informacje raz w ciągu pół roku, informacje te otrzymasz całkowicie bezpłatnie.  Aby otrzymać raport Krajowego Rejestru Długów na swój temat, odwiedź stronę internetową tej instytucji, a następnie załóż swoje konto FairPlay. W celu potwierdzenia twojej tożsamości, zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych, łącznie z numerem PESEL, a następnie o przesłanie skanem swojego dowodu tożsamości, którego danych użyłeś podczas procesu rejestracji. Gdy KRD potwierdzi twoją tożsamość, twoje konto zostanie aktywowane i będziesz mógł zapoznać się z informacji na swój temat, które są przechowywane w bazach danych.

Jak otrzymać pożyczkę z negatywną historią kredytową?

Nasza strona skupia firmy, które udzielają pożyczek gotówkowych tylko na bazie aktualnych informacji. Dzięki temu twoje szanse na otrzymanie dodatkowych środków rosną. Wystarczy, że spojrzysz na listę współpracujących z nami firm i wybierzesz najbardziej interesującą cię ofertę. Proces rozpatrzenia twojego wniosku będzie naprawdę szybki i w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się dodatkowymi środkami na swoim koncie. Terminowa spłata zaciągniętych poprzez naszą stronę chwilówek poprawi twoją historię kredytową, dzięki czemu twoje możliwości późniejszego otrzymania kredytu, dokonania zakupu na raty, czy też zawarcia umowy abonamentowej na telefon, lub Internet znacznie się zwiększą. Wybierz tę ofertę, która najlepiej i najszybciej przybliży cię do twojego celu. Teraz, gdy wiesz już, jak sprawdzić siebie w KRD, po terminowej spłacie będziesz sam mógł zobaczyć, jak twoja historia kredytowa się polepsza. Nie zastanawiaj się dłużej nad podjęciem decyzji i już dzisiaj skorzystaj z najlepszej oferty.