Nie da się ukryć, że obecnie żyjemy w tak niekorzystnych czasach, w których uzależnić może nas dosłownie wszystko. Doskonale wiemy, że nie tylko alkohol czy narkotyki stanowią dla nas poważne zagrożenie, ale także seks, hazard czy zakupy. W wyniku narastającego stresu i presji społeczeństwa, my sami również stajemy się o wiele bardziej podatni na wszelakie uzależnienia. Co więcej, nawet nie wiemy kiedy, nasze życie i nasza codzienność zostanie przez nasz nałóg całkowicie zdominowana, a my powoli będziemy tracić kontrolę nad sobą i swoim życiem. Jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że w przypadku leczenia uzależnień mamy także bardzo szerokie możliwości skorzystania z pomocy. Zwiększyła się społeczna świadomość odnośnie tego, że osobom uzależnionym można i nawet trzeba obecnie pomagać i stało się to dla nas swoistym priorytetem. W Polsce osoby uzależnione mogą skorzystać zarówno z prywatnych ośrodków leczenia uzależnień jak i z tych, które działają w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Który ośrodek warto więc wybrać?

Publiczny ośrodek leczenia uzależnień- czy ma on jakieś zalety?

Wspomniane już zostało, że w Polsce możemy skorzystać z publicznych ośrodków leczenia uzależnień, które działają w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale także mamy szeroką ofertę prywatnych ośrodków leczenia uzależnień jak np. awamedic.pl. Skupmy się jednak na placówkach, w których pobyt jest darmowy i refundowany. To właśnie ten „gratisowy” pobyt wydaje się być jedyną zaletą tego typu ośrodków. W praktyce jednak na wolne miejsce pacjenci muszą czekać długie miesiące, a w ich przypadku każde, nawet najmniejsze opóźnienie może doprowadzić do pogorszenia ich stanu. W tej kwestii więc nie powinniśmy zwracać uwagę na koszty, gdyż to właśnie skuteczne leczenie uzależnień może doprowadzić do tego, że uratujemy komuś życie.

Dlaczego warto wybierać prywatne ośrodki leczenia uzależnień?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. AwaMedic czy wiele innych, pobierają opłatę za to, by pacjenci mogli w nich przebywać. Niemniej jednak dają one niekwestionowaną szansę ku temu, by pacjent rozpoczął leczenie jeszcze w tym samym dniu w którym zdecyduje się on zgłosić do ośrodka. Dzięki temu nie będzie on musiał czekać i zostanie mu udzielona wręcz natychmiastowa pomoc. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że prywatne ośrodki leczenia uzależnień zwykle oferują lepsze warunki i nowocześniejsze metody terapii. Właśnie dlatego warto je wybierać, by zwiększyć szanse pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy